Er der en læge tilstede?

Heldigvis er vores medlemmer og gæster en flok raske og friske mennesker og vi har kun sjældent haft ulykker eller akut opstået sygdom i klubben.

Alligevel vil vi gerne være så velforberedte som muligt, hvis uheldet en dag skulle ske og det ville være godt, hvis vi i administrationen havde et overblik over hvem der eventuelt ville kunne hjælpe i en nødssituation.

Derfor beder vi de af vores medlemmer, der er læger, sygeplejersker eller på anden vis har en baggrund, der gør at de kan hjælpe, hvis der opstår en akut situation hvor der er behov for assistance, om at skrive til os på Denne e-mail adresse bliver beskyttet mod spambots. Du skal have JavaScript aktiveret for at vise den., hvis vi må henvende os til dem såfremt de befinder sig i klubben eller på banen i en ulykkessituation.
Listen vil udelukkende være til internt brug for de ansatte i klubben.